0(322) 232 50 50

info@dentartklinik.com

  • Türkçe
  • İngilizce

Uygulamalar / Diş Estetiği Hekimliği

Diş Estetiği Hekimliği

Adana diş estetiği hekimliği, porselen laminalar, metalsiz porselen uygulamarı, zirkonyum kaplama ve körüler gibi protetik uygulamaların yanısıra diş rengindeki kompozit dolgu restorasyonları estetik diş hekimliği uygulamalarına farklı örneklerdir.

Dişlerin yapısına en uygun restorasyon şekline karar verdikten sonra dişlerimizin doğal yapısına en uygun şekilde bu materyaller ile estetik diş tedaviniz yapılmaktadır.

Diş yapısı herkeste farklılık gösteriyor. Bazı durumlarda genetik ya da dış etkenlerden kaynaklı diş yapısında gözle görülür bozulmalar meydana gelebiliyor. Dişte ya da diş etinde oluşan deformasyonlar genelde insanların psikolojik olarak da rahatsızlık duymasına neden oluyor. Ancak gelişen teknoloji ve diş noktasındaki tıbbı gelişmeler sonucunda tüm bu deformasyonları sağlıklı bir şekilde gidermek mümkündür. Diş yapısından ve dişindeki şekil bozukluğundan şikâyetçi olan herkes diş estetiği işlemleri yaptırabilir. Uzman bir diş hekimine danışarak tedavi süreci hakkında ayrıntılı bilgi aldıktan sonra en uygun diş tedavi sürecine hızlıca başlayabilirsiniz. Sizler için Adana diş estetiği hakkında ayrıntılı bilgileri kaleme aldık. Adana diş estetiği konusunda merak ettiğiniz tüm detaylara içeriğimizin devamından kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Diş estetiği kimlere yapılır? 

Diş estetiği kimler için uygundur ve kimlere yapılmalıdır gibi soruların da yanıtları ilgili hastalar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Adana estetik diş hekimliği yukarıda kısaca ifade ettiğimiz üzere yapısal bozuklukları olan, deforme olmuş diş ve diş eti sorunları ile karşılaşanlar ve en önemlisi de diş ya da diş etlerindeki görüntüden çok rahatsız olan kişilere diş estetiği uygulaması yapılabilir. Elbette ki Adana diş estetiği hizmeti almayı düşünüyorsanız, öncelikle uzman bir diş hekimi tarafından muayene olmanız gerekiyor. Uzman diş hekimi muayene sonucunda dişlerinizdeki tüm sorunları ve çözümlerini saptar. Adana diş kliniği Dentart, buna yönelik yapılacakları ya da yapılması gerekenleri tarafınıza ileterek, kabul etmeniz halinde işlemlere başlar. Adana estetik diş hekimliği konusunda DentArt Muayenehane olarak tedavilerimizi yapmaktayız.

Diş estetiği nasıl yapılır? 

Adana estetik diş hekimliği dişlerde ki kötü ve rahatsız edici görüntünün ve diş sağlığını olumsuz etkileyen durumların ortadan kaldırılması için diş estetiği çalışması uygulanabilir. Peki, Adana diş estetiği nasıl yapılır;

·         Zirkonyum diş kaplaması yapılabilir

·         Porselen diş çalışması yapılabilir

·         İmplant tedavisi yapılabilir

·         Diş beyazlatma işlemi yapılabilir

Tüm bu diş estetiği yöntemlerinin hangisinin sizin için uygun olduğuna ancak ve ancak uzman bir diş hekimi muayene neticesinde karar verebilir. Bu noktada dişlerinizin ya da diş etlerinizin mevcut durumu da göz önüne alınıyor. İyileştirme ve gülüş tasarımı yapmak amacıyla da diş estetiği seçeneklerinden en uygun olanı uygulanıyor.

Diş Estetiği Hekimliği
Logo