0(322) 232 50 50

info@dentartklinik.com

  • Türkçe
  • İngilizce

Uygulamalar / Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar

Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar

Adana lamina diş kaplama ve zirkonyum kaplamalar; lamina (laminate veneer) uygulaması ile sağlıklı dişlerin ön tarafında minimal kesim yaparak estetik bir görünüm elde edilmektedir. Malzeme olarak sıklıkla en popüler ürün olan emax porselenler tercih edilmektedir. Doğal diş şeffaflığında ve görünümünde üretilebilmektedir. Adana zirkonyum diş kaplama tedavisi ile sağlıklı dişlere kavuşmuş olursunuz.

Dişlerde çok büyük dolgular varsa veya ciddi şekil ve yapı bozuklukları varsa yine emax porselenler kullanarak kaplama da yapılmaktadır ve aynı estetiğe sahiptirler.

Zirkonyum porselenler opak görünümlüdürler daha çok azı bölgelerde köprü ihtiyacı olduğunda altyapı malzemesi olarak tercih edilirler ve daha iyi bir estetik için üst kat olarak yine emax porselen ile kaplanırlar.

Dişler gülüş estetiğini büyük oranda etkiler. Sağlıklı ve güzel görünen dişlere sahip olmayan kişiler ne yazık ki estetik bir gülüşe sahip olmuyor. Bu durumda olan kişiler estetik bir gülüşe sahip olmadıkları için psikolojik ve sosyal anlamda oldukça olumsuz etkilenebiliyor. Nitekim uzman diş hekimleri tarafından daha sağlıklı, estetik ve güzel bir gülüş uygulaması uygun görülen diş tedavi yöntemleri ile elde edilebilir. Elbette ki öncelikle kişinin dişlerindeki her detayın saptanması ve uygun olan tedavi yönteminin seçilmesi için muayene olması gerekir. Diş hekimi tarafından muayene edildikten sonra diş yapısı, çene yapısı ve benzer unsurlara bakılarak hangi tedavi yönteminin uygun olacağına karar verilir. Genelde estetik bozukluklar için Adana Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar uygulanıyor demek yanlış olmayacaktır. Peki, Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar nasıl yapılır, kimlere yapılır? Bu sorularınızın tüm yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Lamina kaplama nedir? 

Adana lamina diş kaplama tedavisi pek çok diş sorunu olan hastaya uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Diğer diş tedavisi yöntemleri ve estetik müdahalelere göre nispeten daha kolay uygulandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Porselen lamina kaplamalar genelde dişlerinde kırık, çarpıklık ya da eşitsizlik olan hastalara uygulanır.

Zirkonyum kaplama nedir? 

Adana Lamina diş ve Zirkonyum diş Kaplamalar son dönemde en sık tercih edilen tedavi yöntemleri arasnda yer alıyor. Özellikle estetik bozuklukları gidermek için hastalara daha sıklıkla, hekim tarafından uygun görülmesi halinde zirkonyum kaplama uygulamaları yapılıyor. Adana diş muayenehaneleri arasında Dentart Muayenehane Zirkonyum kaplama ileri teknoloji ürünü olup, dişlerin biyolojik yapısına daha yatkın ve uygundur. Bu nedenle de sorunlu olan dişlerde eğrilik bozukluğu ve şeklin yüksek olması son derece estetik bir gülüşe sahip olmanızı büyük ölçüde destekliyor. Adana zirkonyum diş kaplama tedavilerini kliniğimizde uygulanmaktadır.

Lamina ve zirkonyum kaplamalar kimlere uygulanır? 

Adana Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar hangi hastalar için, hangi durumlarda uygulanabilir sorusunun yanıtı da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Genel hatlarıyla kimlere uygulandığını sıralamak gerekirse de:

·         Kırık dişlere sahip olan kişilere

·         Ön dişlerinde büyük kırıklık ve yamukluk durumu olan kişilere

·         Dişleri kısa olduğu için estetik olmayan bir gülüşe sahip olan kişilere

Lamina ve Zirkonyum Kaplamalar
Logo