0(322) 232 50 50

info@dentartklinik.com

Uygulamalar / Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Adana gülüş tasarımı, yüz ve ağız yapısına uygun göze hoş görünen şekilde, doğal görünümlü porselen lamina veya metalsiz kaplamalar kullanarak yeni bir diş dizilimi hazırlanmasıdır.

Diş etlerinde düzensiz görünümler varsa porselen uygulamasından önce lazerle veya küçük cerrahi işlemler ile pembe estetik tedavisi uygulanır.

Dijital teknolojilerden faydalanılarak ilk seansta nasıl bir diş tasarımı yapılacağı kararı verilir. Bir sonraki seansta wax-up mock-up uygulaması ile plastik malzemeler kullanarak muhtemel final görüntü ağızda hastaya gösterilir. Bu aşamada nelerin olabileceği ve nelerin olamayacağı hasta ve hekim tarafından görülmüş olur.

Ön tedavi olarak ortodonti desteği gerekiyorsa şeffaf plaklı ortodonti ile dişler yerlerine getirildikten sonra pembe estetik tedavisi yapılır ve porselen lamina veya kaplamalar ile gülüş tasarımı tamamlanır.

Diş bakımı en önemli bakımlar arasında yer alıyor. Dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlıklı olması, gülüşünüzün de daha sağlıklı olmasını doğrudan destekliyor. Nitekim bazı kişilerde doğuştan ya da sonradan meydana gelen diş ve diş eti sorunları olabiliyor. Bu sorunlar karşısında kişilerin gülüş bozukluğu ve beraberinde farklı sorunlar ile karşılaştığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Sadece gülüşün istendiği gibi olmaması bile kişide ciddi psikolojik olumsuz etkiler bırakabiliyor. Ancak Adana gülüş tasarımı konusunda araştırma yaparak, uzman doktorların desteği ile şahane bir gülüş tasarımı yaptırmak mümkündür. Gülüş tasarımı nedir ve kimlere yapılabilir gibi sorularınızı da sizler için detaylı olarak yanıtladık. Adana diş gülüş tasarımı konusunda merak ettiğiniz tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarına içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

Gülüş tasarımı nedir? 

Estetik diş hekimliği denildiği zaman akla ilk gelen şey gülüş tasarımı çalışmaları oluyor. Gülüş tasarımı diş estetiği ile ilgilidir. Dişlerin bakımı, ağız bakımı, diş eti sorunları ve çürük gibi konular gülüşünüzün olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu durumdan rahatsızlık duyan kişiler uzman diş hekimlerinin çalışmalarıyla yeni bir gülüş tasarımı inşa etme fırsatı yakalıyor. Adana diş klinikleri arasımda özellikle diş ve diş etinden kaynaklı açığa çıkan bu estetik bozukluğun pek çok kişi için sosyal hayatı olumsuz etkilediğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Adana gülüş tasarımı işlemleri de en yalın tanımıyla; tüm bu bahsi geçen diş ve diş eti bozukluklarının profesyonel yöntemler ile estetik hale getirilmesidir.

Gülüş tasarımı kimlere yapılır? 

Adana gülüş tasarımı yukarıda da ifade ettiğimiz üzere doğuştan ya da sonradan diş ve diş eti için ortaya çıkan estetik bozuklukları olan herkese yapılan işlemlerdir. Elbette gülüş tasarımı tedavisinin yapılması için öncelikle uzman bir diş hekimine başvurmak gerekiyor. Uzman diş hekimi estetik sorunu saptayarak sizin estetik beklentilerinizi de dinler. Ardından hayal ettiğiniz gülüş tasarımı için en uygun tedavi yöntemlerine karar verilir. Ardından hastanın ihtiyacına bağlı olarak belirlenen tedavi süreci başlatılarak hasta için en uygun olan ve talep edile estetik gülüş tasarımı tamamlanmış olur.