0(322) 232 50 50

info@dentartklinik.com

  • Türkçe
  • İngilizce

Uygulamalar / Porselen Lamina Diş Tedavisi

Porselen Lamina Diş Tedavisi

Adana porselen lamina diş tedavisinde diş ve ağız sağlığı oldukça önemlidir. İnsanların sosyal ve psikolojik anlamda etkilenmesine bile neden olabilir. Özellikle de doğuştan ya da sonradan meydana gelen deformasyonlar ve estetik görünüm kaybı bu tarz sonuçlara neden olabilir. Ancak tıbbın ve diş hekimliği alanının gelişmesiyle beraber bu tarz sorunları ortadan kaldıracak pek çok alternatif tedavi yöntemi ortaya çıkmıştır. Adana diş hekimi her hastanın diş yapısı, çene yapısı ve sorunu farklılık gösterdiği için diş hekiminin muayenesi sonucunda nasıl bir tedavi yöntemi tercih edilmeli sorusunun yanıtı bulunuyor. Adana diş tedavisi, diş tedavi yöntemlerinden biri de Adana porselen lamina diş tedavisi olarak biliniyor. Porselen lamina nedir, bu tedavi kimlere uygulanır, nasıl uygulanır gibi sorularınızın yanıtını almak üzere en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için tüm bu soruları detaylı olarak yanıtlayarak, yanıtlara içeriğimizde yer verdik.

Porselen Lamina nedir? 

Adana porselen lamina diş tedavisi hastalar tarafından en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Porselen lamina diş tedavi yöntemlerinden biridir. Lamina kelimesi tek başına Latince kökenli olup yaprak anlamına gelir. Dişlerinde estetik ve benzeri sorunlar olan hastalarda doktor tarafından uygun görülmesi halinde bu tedavi yöntemi tercih edilebilir. Diğer tedavi yöntemlerine göre daha kolay olduğu için sıklıkla tercih ediliyor demek yanlış olmayacaktır.

Adana Porselen Lamina diş tedavisi kimlere yapılır? 

Adana Porselen Lamina diş tedavisi hangi hastalar için uygundur sorusunu yanıtlamak gerekirse de;

·         Dişlerinde estetik bozukluk olup ve bundan rahatsız olan hastalar

·         Dişlerinde dış etkenlerden kaynaklı sonradan meydana gelen kırılmalar olan hastalar

·         Özellikle de ön dişlerinde çarpıklık ve kötü bir görünüm olan hastalar

·         Gülüşünün estetik olmadığını ve daha güzel bir gülüş için diş boyunun uzatılması gereken hastalara porselen lamina tedavisi hekim uygun gördüğü sürece uygulanabilir.

Adana Porselen Lamina diş tedavisi nasıl yapılır? 

Adana Porselen Lamina diş tedavisi yukarıda da ifade ettiğimiz üzere zorlu ve ağrılı bir süreç değildir. Uzman diş hekimi tarafından, porselen laminaların yapıştırılması ile uygulanır.

Porselen Lamina Diş Tedavisi
Logo